Ваша особиста інформація в мережі — ваш ворог! Захистіть себе від ШАХРАЇВ!

Соціальні мережі сьогодні грають величезну роль в житті сучасного суспільства.
Так, наприклад, в Facebook, Twitter, Однокласники, Vkontakte, Garna і т. д., вже давно не безпечно і зовсім не так затишно, як здавалося раніше. Часто діти і підлітки ніяк не можуть повірити і прийняти до уваги те, що написане ними слово у віртуальному середовищі випущено, як птах, яку вже не зловиш. І кожна людина може використовувати висловлену інформацію в своїх цілях.
На сайті Netsecurity.com дослідники Facebook виявили, що люди часто відкривають там дуже інтимну і особисту інформацію про себе, яку ні за що не відкриють нікому в реальному житті, у спілкуванні з людьми. Але ми ніколи не знаємо, хто саме прочитає цю інформацію у віртуальному середовищі, і як він її використовує.
Для того, щоб убезпечити свою дитину від Інтернету і соціальних мереж поясніть дитині, що те, що зазвичай говорять про собі самому близькій, і на вушко, ніколи не можна розголошувати в інтернет-просторі.
1. Дні народження членів сім'ї
Отримати віртуальний подарунок і поздоровлення в день народження — приємно. Здається, що кожен любить тебе і про тебе пам'ятає. І все ж експерти інтернет-безпеки рекомендують у своїх профілях не вказувати точну дату народження. Дата народження — одна з найбільш точних даних, связыванных з іншої публічної інформації на інтернет-ресурсах. Наприклад, для створення досить точного фейку вашого профілю в шахрайських цілях, або для незаконних фінансових операцій.
Не у всіх соціальних мережах можлива реєстрація без дати народження. При необхідності вкажіть рік, або вкажіть день народження, без згадування інших цифр дати вашого народження.
2. Статус відносин
Навіть діти у своїх профілях почали вказувати свій «статус» — «вільний» або «у стосунках», не кажучи вже про молодих дівчат і жінок. Особливо, якщо останні знаходяться в пошуку. І все ж це може бути небезпечно — це може спровокувати непотрібні вам знайомства з різними мережевими колекціонерами і ботами. Крім того, статус «вільна» може бути ознакою того, що ви вдома одна (і вас нікому буде захистити). Краще всього цю частину профілю просто залишити незаповненим.
3. Ваше місце знаходження
Це захоплююча гра — показати, де ми, і що ми робимо, на що ми витрачаємо час, і коли повертаємося додому. Ще один ласий шматок для різного роду шахраїв. Ніхто, крім батьків не повинен знати, де знаходиться ваша дитина, сім днів на тиждень і 24 години на добу. Поясніть дітям (і зрозумійте самі), чому в Інтернет-сайтах не повинна бути записана достовірна інформація про ваші майбутні плани.
Ще гірше, якщо згадується певний проміжок часу, коли всі домочадці будуть далеко від дому. «Я збираюся в клуб, зустрічаємося там!» — чудовий заклик, однак з іншого боку це виглядає так: «Вдома нікого не буде, ласкаво просимо, злодії!».
Якщо ви хочете поділитися своїми переживаннями, враженнями з подорожей або з концертів — поділіться своїми емоціями або фотографіями вже після заходу або концерту.
4. Не розповідайте, що ви вдома самі
Чати і онлайн-дискусії це те місце, де діти, як правило відкривають про себе багато речей, які не можна відкривати незнайомим людям. Тому дуже важливо пояснити дітям, що в інтернет-просторі не можна говорити про те, що один чи ти вдома, або коли дорослі прийдуть з роботи, а також про те, де вони працюють і про те, яку апаратуру, гаджет або апарат дорослі купили недавно.
Крім того, все це не можна говорити навіть доброму знайомому, що сидить по той бік екрану. Адже дитина не знає, де в даний момент сидить його друг, і хто знаходиться поруч з ним і читає все це. Інформацію у відкритому профілі, відкрите повідомлення, а також спілкування по мобільному телефону може чути і читати будь-яка людина, що непомітно стоїть за спиною дитини.
5. Фотографії дітей та їх імена
Найбільше експертів з інтернет-безпеки непокоїть загальне розміщення дитячих фотографій в Інтернеті. Звичайно, батьки люблять і пишаються своїми красивими милими дітьми, але не можна виставляти дитячі фото у відкритому доступі, вважають фахівці. Вони можуть бути використані для самих різних цілей, навіть таких, які ви й уявити собі не можете. Особливо це стосується фотографій зовсім маленьких голеньких немовляток.
Дев'ять з 10 батьків розміщують в Інтернеті не тільки фотографії дітей, але і пишуть ім'я дитини, вказують дату його народження, ім'я братів і сестер. Чим ширше і різноманітніше доступна інформація, тим легше злодієві почати розмову і отримати все, що потрібно від вашої дитини. Діти мають тенденцію довіряти, особливо якщо хтось знає подробиці їх сімейному житті і хоче поговорити про неї. Не дозволяйте іншим розміщувати фотографії ваших дітей і не робіть цього самі.
Перш ніж довіряти інформацію про себе Інтернет-ресуру, переконайтеся, що ви не розголошуєте нічого особистого, що може бути використано проти вас! По можливості, відмовтеся від звички «постити» кожну дрібницю, яка сталася з вами життя! І не тому, що це негарно, а тому, що шахраї запросто скористаються цією інформацією! Все, що приховано від очей -- безпечно!

Комментарии